statystyki szczegółowe

Aktualności

WYGRANY TURNIEJ O PUCHAR PREZESA S.M. KOPERNIK 2014 !!!

• autor: Admin, 2014-01-26 17:38

W niedzielę wzięliśmy udział w silnie obsadzonym turnieju o puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Kopernik w Toruniu. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 5 drużyn.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z faworytem turnieju, drużyną Włókniarza Toruń A i niestety przy remisie 1:1 na dwie minuty przed końcem meczu straciliśmy gola i przegraliśmy mecz. Kolejne spotkanie zagraliśmy ze słaba tego dnia Unią Wąbrzeźno, i po golach Karola, Redzima i Wiktora Malicha wygraliśmy 3:0. Trzecie spotkanie chyba najbardziej nerwowe graliśmy z zespołem z Ciechocinka, który do tej pory zdobył 4 punkty i zwycięstwo z naszą drużyną sprawiło by że drużyna ta miała pewne miejsce w grze o podium. Od pierwszego gwizdka mecz nie układał się po naszej myśli, szybko straciliśmy pierwszego gola, a chwilę później po bardzo mocnym strzale przeciwnika, piłka trafiła w twarz Matiego, co spowodowało upadek naszego bramkarza i drugiego gola strzelił napastnik Zdroja Ciechocinek. Nie mieliśmy nic do stracenia i ruszyliśmy do ataku, po ładnej zespołowej akcji bramkę na 2:1 zdobył świetnie grający tego dnia Karol. Na 1,5 minuty do końca wyrównującego gola zdobył ponownie Karol, który niestety nabawił się kontuzji palca. Emocje sięgały zenitu gdyż aby myśleć o grze w finale musieliśmy wygrać w ostatnim meczu w z drużyną DAP Włocławek, natomiast zawodnicy Zdroja Ciechocinek przegrać lub zremisować z Włókniarzem Toruń. Tak się stało, my wygraliśmy 6:4 (bramki Wicia-3, Stasiu, Szalik i Mały po-1). UFF gramy dalej o puchary.

Ćwierćfinałowy mecz z Pomorzaninem Toruń wygrywamy gładko 3:0 (bramki: Wicia -2; Szymon-1) i czekamy na wynik drugiego półfinału Włókniarz Toruń - UKS SMS Włocławek. Mecz kończy się wynikiem 4:2 dla Torunia i tak poznaliśmy przeciwnika z którym zagramy w finale.

Do finałowej rozgrywki przystępujemy bardzo skoncentrowani, pamiętając pierwszy mecz w turnieju z tą drużyną, gdzie w ostatniej minucie straciliśmy bramkę na 2:1. Na trybunach większość kibiców z Torunia, i jeszcze zawodnicy drużyny Włókniarza B, głośno kibicujący swoim kolegom. Nasi chłopcy, nie przejęli się tym zbytnio i już w 3 minucie po bramce Wiktora Walickiego prowadziliśmy 1:0. Drużynie w tak ważnym meczu pomagał nawet Karol, który z usztywnionym palcem i dokuczającym bólem nie pozwalał na zbyt wiele napastnikom Włókniarza. Na 5 minut przed końcem meczu, drugiego gola zdobył Wicia i nasz zespół prowadził 2:0, a Wiktor był na 1 miejscu wśród najlepszych strzelców turnieju ex aequo z napastnikiem Włókniarza, który niestety dla nas i Wici, strzelił bramkę na 2:1, w ostatnich sekundach spotkania.

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego, w drużynie zapanowała wielka radość wśród zawodników, trenera kierownictwa drużyny i rodziców przybyłych na dzisiejsze zawody.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM ZA TRUD WŁOŻONY WE WSZYSTKIE MECZE,      A ORGANIZATOROM ZA ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU WE WSPANIAŁYCH ZAWODACH!!!.